2 Październik – W stronę wyspy

p1000754Drugiego października udało nam się zorganizować pierwszy wyjazd, w którym połączyliśmy zwiedzanie i jazdę w kolumnie razem ze zwiedzaniem i jazdą według roadbooka, ponadto sprawdziliśmy szutrową część toru w Pszczółkach na której uczestnicy rywalizowali o punkty do klasyfikacji końcowej. Adrenalina, sztuka kierowania, przygotowanie i pewność swojego auta, a także decyzje – czy na reduktorze czy bez, cp1000749zy na samym tyle czy 4×4, czy z pilotem czy może bez, przesądziły o miejscach i dodatkowych punktach zdobytych za najlepsze czasy pętli w Pszczółkach.

 

Na wyróżnienie zasługuje załoga w Vitarce którą wcześniej trzeba było ściągać liną z kamieni, ale już na torze pokazali „pazura” i wykręcili najlepszy czas.

 

p1000746Z Autodromu kolumna się rozłączyła i w dalszą drogę każdy pojechał według roadbooka. Wielu uczestników naszego niedzielnego wyjazdu pierwszy raz się spotkało z jazdą według książki, ale świetnie sobie poradzili. Nie obyło się bez kilku niespodzianek, a jednej bardzo istotnej w postaci omyłkowo zaoranej drogi między polami przez które ciężko było przejechać. Na szczęście było to w takim miejscu gdzie łatwo można było znaleźć najważniejsze punkty orientacyjne i według nich skierować się w stronę zbiórki. Niektórzy dali radę pokonać pole bez konieczności objeżdżania i zbaczania z roadbooka  🙂 .

p1000731Ponadto zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc, terenów i widoków na Kaszubach i Żuławach. p1000728Wyprawę rozpoczynaliśmy w okolicach Kolbud i zakończyliśmy obiadem w jednej z Sobieszewskich restauracji. Wspólnie z osobami które pracowały nad tą trasą i jej „zapleczem” chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zabawę i mam nadzieję, że nie zawiedliśmy Was i w przyszłości jeszcze z nami gdzieś się wybierzecie. Zapraszamy.

PS. Niestety nie mamy zdjęć z toru i z większości etapów. Okazuje się, że bez fotografa jak bez ręki.

p1000750p1000748p1000744p1000736p1000741p1000715

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.